VİOP piyasasında yatırım kararı alan ve VİOP piyasasında işlem yapmanın avantajlarıyla ilgili bilgi sahibi olan yatırımcılar bir sonraki adım da tıkanabilirler. VİOP’ta yatırım önerileri almak isterler ve VİOP’ta nelere yatırım yapılmalı aşamasında kararsızlık yaşayabilirler.

VİOP’ta yatırım önerileri, nelere yatırım yapmalı konusu artık yatırımcının piyasa uzmanlarından kesin destek alması gereken bir konudur. Çünkü VİOP’ta bilgi güçtür ve bu piyasada bilgi karlı yatırımlara dönüştürülebilir.

VİOP’ta işlem gören varlıklar ve yatırım önerileri

VİOP’ta işlem gören pariteler, hisse senetleri, endeksler, kıymetli madenler, emtialar, tahvil ve fonlar dahil çok geniş varlıkta işlem yapmak mümkün. VİOP’ta işlem gören dövizler (pariteler) kategorisinde USDTL, EUROTL, EUROUSD, CNHTRY, RUBTRY paritelerinde işlem yapabiliriniz. Kıymetli madenler de ise ons ve gram altında; emtia kategorisinde pamuk ve buğday çeşitlerinde; VİOP 30 endeksinde, hisse senetlerinde, tahvil ve bono dahil çok geniş yelpazede yatırım imkanı mevcuttur.

VİOP’ta işlem gören varlıkların hem yükseliş yönüne hem düşüş yönüne çift yönlü yatırım imkanı olması ise sizin sadece doğru strateji ile doğru fiyat yönüne yatırım yaptığınızda yatırım getirisi sağlamanızı sağlar. Mesela USDTRY kontratında TRY’nin dolar karşısında yükseleceğini düşüyor ve satım pozisyonu açmış iseniz fiyatlar bu yönde geliştiğinde kazanç sağlarsınız.

Yatırım yapılan enstrümanlar hakkında bilgi sahibi olunması yatırım yapmak için yeterlidir. Diğer taraftan hedge amaçlı yatırımlarda ise spot piyasa risklerinizi azaltacak pozisyona yönelmeniz gerektiğinden bu noktada da dolar ile ihracat yapıyorsanız USDTRY pozisyonunda alım pozisyonuna yönelmeniz sizin için doğru strateji olacaktır.  Yatırım stratejilerinizin şekillenmesi için üstün müşteri memnuniyeti odaklı çalışan GCM VİOP müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsiniz.

Analiz ve raporların takip edilmesi

VİOP’ta yatırım önerileri, nelere yatırım yapmalı konusuna odaklanan yatırımcı için VİOP’ta işlem gören varlıklar, VİOP’ta işlem gören ürünlerin fiyatlarını etkileyen gelişmeler, spot piyasaları etkileyen unsurların bilinmesi ve sürekli güncel kalınması çok önemlidir. VİOP’ta yatırım önerileri, nelere yatırım yapmalı sorusunun cevabını en iyi piyasa uzmanları tarafından hazırlanan günlük-haftalık-aylık ve özel raporlar fiyat gelişimlerini etkileyecek faktörleri takip edebilmek ve doğru karar verebilmek için çok faydalıdır.

Yatırımcı profili

VİOP’ta yatırım önerileri, nelere yatırım yapmalı konusunda size yardımcı olacak diğer bir unsur yatırımcı profilinizdir. Risk almayı sevme, özgür yatırım yapma, sabırlı sabırsız olma, kısa veya uzun süreli yatırım beklentisi,   sistemli-sistemsiz çalışma, araştırmacı olma gibi birçok kişisel özellik yatırımcının VİOP’ta işlem gören varlıklarda uyumlu işlem yapabilmesi açısından önemlidir. Dolayısı ile emtialarda mı yoksa dövizde mi yatırım yapmanın yatırımcı profilinize ne kadar uyduğunu doğru analiz etmeniz açısından çok önemlidir.

VİOP’ta GCM VİOP avantajları ile işlem yapın

Sektörün ödüllü ve lider kurumu GCM VİOP, yatırımcının VİOP’ta bilinçli işlem yapması amacıyla zengin VİOP kütüphanesi, profesyonel uzman kadrosu, dünya standartlarında teknolojik altyapısı, güçlü ödenmiş sermayesi, üstün müşteri memnuniyeti odaklı müşteri temsilcileri, gelişmiş işlem platformları dahil yatırımcıya kusursuz hizmet verme gayesindedir. VİOP’ta yatırım önerileri, nelere yatırım yapmalı konusunda bilgi almak için www.gcmforex/viop adresini ziyaret edebilirsiniz.